NE VENDIN KU ARDHEM

José Araujo de Souza

Nga kam ardhur
nuk kishte asgjë
nga ti.
Dhe syte e mi,
që po kërkonin
ata ishin gjithmonë të ftohtë
dhe të lagur, sytë e mi.
Dhe në gojën time
e njëjta britmë e çmendur
ulërinte çdo ditë
dhe çdo natë, goja ime.
Dhe këmbët e mia
ata gjithmonë ecnin
të njëjtat shtigje të përdredhura
dhe këmbët e mia ishin të lodhura.
Kujtimet që kam
janë kaq të trishtuar
nga kam ardhur
sepse nuk keni asgjë nga ju atje
që të jesh me ty
As nuk e di më rrugën
për të shkuar në vend
nga kam ardhur
të jesh atje
si ti

Përshëndetje miq.
Emri im është José Araujo de Souza, nga Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil, krijues i faqeve të internetit http://www.professorpoeta.com.br dhe http://www.contos de sacanagem.com.br dhe botoj në shqip dhe gjuhë të tjera. Unë e vë veten të disponueshëm për të gjithë, përmes faqeve të mia të internetit ose me email josearaujodesouza@yahoo.com.br për sugjerime, kritika dhe mendime që mund të shërbejnë si bazë për përmirësimin e punës sime.
Uebsajtet http://www.professorpoeta.com.br dhe http://www.contosdesacanagem.com.br nuk janë të sponsorizuara dhe për këtë arsye nuk më fitojnë para. Më ndihmoni t’i mbaj të pastër kështu, duke dhuruar çdo shumë për mirëmbajtjen e tyre, përmes llogarisë 43.725-5 Banco 3608-0 të Banco do Brasil ose
blej librat e mi elektronikë në:

Amazon përmes lidhjes
https://www.amazon.com.br/s?k=Jos%C3%A9+Araujo+de+Souza&__mk_pt_BR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&ref=nb_sb_noss

HotMart
http://www.hotmart.com.br

Faleminderit, nga zemra.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s