COVID-19

Хозе Араухо де Соуза

Има само краток осигурувач
одржување на пламенот горен
во свеќата на нашите животи.
Тоа е само светло
се повеќе и повеќе тензично,
слаб и разнишан.
Има само краток осигурувач
да го задржи пламенот ладен
запалена во суспендираната свеќа
што го одржува нашиот
живее.
Околу
и таму
рика бура
секој пат
заканувачки
посилен
и правење
стануваат сè послаби и послаби
фитилот што го одржува запален
пламенот на свеќата во нашите животи.
Веќе не зависи само
на секој од нас
чувајте ја свеќата
тоа ве одржува во живот
нашите животи.
Внимание,
многу внимателен
Можеш
без да забележите
Убиј ме.

ЗДРАВО,
добијте ги моите е-книги на Амазон преку врската

https://www.amazon.com.br/s?k=Jos%C3%A9+Araujo+de+ Souza & __ mk_pt_BR =% C3% 85M% C3% 85% C5% BD% C3% 95% C3% 91 & ref = nb_sb_noss
Помогнете ми да ги одржувам активни моите веб-страници http://www.professorpoeta.com.br и http://www.contosdesacanagem.com.br со донирање на која било сума на сметката 43.725-5 од гранката 3608-0 на Банко до Бразил, во која било валута, каде и да сте , во име на Хозе Араухо де Соуза
Ви благодарам однапред.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s