BESIMI IM


José Araujo de Souza

Ai njeri ne kryq,
kryqëzuar në jetë,
Unë e besoj atë.
Shtë një besim i pafund,
një besim që nuk zhduket kurrë
dhe fillova para se të lindja,
në besimin e prindërve të mi.
Ai njeri i lodhur
dhe vuajti, me një fytyrë të trishtuar
dhe trupi në plagë
më mësoi paqen
dhe ta duash vëllain tënd.
Dhe dashuria që vjen prej tij
është më e fortë se gjithçka
dhe brohorit dhe ngushëllon jetën tonë
dhe e bën atë më të bukur
te jetosh.
Ai njeri në kryq
dy mijë vjet më parë
rinovoni dhimbjen dhe vdekjen tuaj,
çdo moment, për të na dhënë parajsën
si shtëpia jonë e fundit.

PËRSHËNDETJE,
merrni e-librat e mi në Amazon përmes lidhjes

https://www.amazon.com.br/s?k=Jos%C3%A9+Araujo+de+ Souza & __ mk_pt_BR =% C3% 85M% C3% 85% C5% BD% C3% 95% C3% 91 & ref = nb_sb_noss
Më ndihmoni të mbaj aktive faqet e mia të internetit http://www.professorpoeta.com.br dhe http://www.contosdesacanagem.com.br duke dhuruar çdo shumë në llogarinë 43.725-5 të degës 3608-0 të Banco do Brasil, në çdo monedhë, kudo që të jeni .
Ju falenderoj paraprakisht.

José Araujo de Souza

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s