МОЈА ВЕРА


Хозе Араухо де Соуза

Тој човек на крстот,
распнат во животот,
Јас му верувам.
Тоа е бесконечна вера,
верување кое никогаш не исчезнува
и започна пред да се родам,
во вербата на моите родители.
Тој уморен човек
и страдаше, со тажен лик
и телото во рани
ме научи на мир
и да го сакаш својот брат.
И loveубовта што доаѓа од него
е посилен од сè
и го бодри и утешува нашиот живот
и го прави поубав
живее.
Тој човек на крстот
пред две илјади години
обнови ја својата болка и смртта,
секој момент, да ни го даде рајот
како наш последен дом.

ЗДРАВО,
добијте ги моите е-книги на Амазон преку врската

https://www.amazon.com.br/s?k=Jos%C3%A9+Araujo+de+ Souza & __ mk_pt_BR =% C3% 85M% C3% 85% C5% BD% C3% 95% C3% 91 & ref = nb_sb_noss
Помогнете ми да ги одржувам активни моите веб-страници http://www.professorpoeta.com.br и http://www.contosdesacanagem.com.br со донирање на која било сума на сметката 43.725-5 од гранката 3608-0 на Банко до Бразил, во која било валута, каде и да сте , во име на Хозе Араухо де Соуза
Ви благодарам однапред.

Deixe um comentário

Preencha os seus dados abaixo ou clique em um ícone para log in:

Logotipo do WordPress.com

Você está comentando utilizando sua conta WordPress.com. Sair /  Alterar )

Foto do Google

Você está comentando utilizando sua conta Google. Sair /  Alterar )

Imagem do Twitter

Você está comentando utilizando sua conta Twitter. Sair /  Alterar )

Foto do Facebook

Você está comentando utilizando sua conta Facebook. Sair /  Alterar )

Conectando a %s